Hodowla

Hodowla Amber Australian Labradoodles jest hodowlą domową. Pierwsze szczeniaki urodziły się u nas w 2010 roku.

W naszym domu na stałe przebywają 3 suczki, pozostałe psy mieszkają u zaprzyjaźnionych rodzin, po to by każdy z naszych psów był w ciągłym kontakcie z człowiekiem.
Zdrowie naszych psów jest najważniejsze:

Zdrowie psów jest ważne, dlatego wszystkie nasze psy hodowlane są skrupulatnie przebadane zanim zostaną dopuszczone do rozrodu. Jesteśmy członkami Europejskiego Stowarzyszenia Australijskich Labradoodli (alaeu.com), które kontroluje, czy spełniamy najwyższe standardy etyki. Dbamy o różnorodność genetyczną, tak by prawdopodobieństwo wystąpienia chorób genetycznych było jak najniższe.

Niezwykle ważne w hodowli Amber Australian Labradoodles jest żywienie psów, które ma ogromny wpływa na zdrowie rodziców i szczeniąt. Nasze psy otrzymują jak najlepszej jakości karmy mokre, bez kurczaka (głównie indyk i dziczyzna), tak by ograniczyć ryzyko wywołania alergii u psów.

Socjalizacja szczeniąt kluczem do idealnego psa:

Wszystkie mioty przebywają w naszym domu. Szczeniaczki po urodzeniu mają kontakt z człowiekiem i z naszym codziennym otoczeniem. Odpowiednia socjalizacja jest kluczowa, dlatego szczenięta mają kontakt z dziećmi, innymi psami i kotami oraz z wieloma innymi czynnikami już w pierwszych tygodniach życia.

Szczenięta odwiedzają weterynarza, który czuwa nad ich rozwojem. Są odrobaczane, szczepione i sterylizowane zanim opuszczą naszą hodowlę. Jeździmy z nimi samochodem, wyprowadzamy na spacery, przyzwyczajamy do chodzenia na smyczy i uczymy załatwiania swoich potrzeb na dworze już od 5 tygodnia życia.

W wieku 10-11 tygodni szczenięta są gotowe do opuszczenia naszej hodowli. Dzięki tak intensywnej opiece i socjalizacji są materiałem na idealnego towarzysza swojej nowej rodziny.

Oferujemy wsparcie nowym rodzinom:

Dla wielu właścicieli Australian Labradoodle jest pierwszym psem w rodzinie, dlatego chętnie towarzyszymy w przygotowaniu się na przybycie nowego członka rodziny. Doradzamy im i wspieramy również po odebraniu psa. Przygotowujemy niezbędne dokumenty, takie jak paszport czy drzewo genealogiczne.

Szczenięta w wieku 7 tygodni przechodzą indywidualne testy temperamentu. Przeprowadzone są one przez treserkę psów i na tej podstawie dobieramy psa dla danej rodziny. Testy pozwalają nam również odpowiednio pokierować każdym szczeniakiem zanim opuści on naszą hodowlę.

Uwaga na pseudohodowle

Ostrzegamy również rodziny poszukujące nowego członka rodziny przed nieuczciwymi hodowcami, wyzyskującymi psy. Prosimy by Państwo zawsze albo odwiedzili hodowcę i zobaczyli warunki, w których trzymane są psy i szczenięta, albo przynajmniej porozmawiali z kimś kto był w hodowli. Poznali rodziców swojego psa i domagali się przedstawienia oryginałów świadectw zdrowotnych.

Odpowiednia socjalizacja i nauka czystości psa w pierwszych 3 miesiącach jego życia kształtuje go na całe życie.

Nasza pasja i wysiłek włożony w wychowanie naszych szczeniąt przekłada się na Państwa zadowolenie z nowego członka rodziny.