Charakter

Idealne psy rodzinne:

Labradoodle to psy bardzo przyjacielskie, rodzinne i łagodne. Są również bardzo lojalne i posłuszne. Psy tej rasy pracują jako psy towarzysze, przewodniki, uwielbiają współpracować z człowiekiem, są bardzo delikatne, jeśli chodzi o dzieci i inne zwierzęta.

Australijskie Labradoodle mają wysoki poziom intuicji. Oznacza to, że doskonale potrafią wyczuć nasz nastrój i dopasować się do niego. Może to działać przeciwko nam, dlatego ważne jest poświecenie czasu na trening psa od momentu zakupu. Jeśli nie jesteśmy w stanie znaleźć czasu, należy przemyśleć, czy jest to na pewno najlepszy moment na szczeniaka.

Tresura i socjalizacja to podstawa:

O Australijskich Labradoodlach często można usłyszeć, że są to psy myślące. Osiągają doskonałe wyniki w treningach posłuszeństwa. W jednej chwili przypominają klauna, a za chwilę zamieniają się w mądrego, rozważnego psa.

Mają doskonałe wyczucie, kiedy jest czas na zabawę, a kiedy potrzebujemy ich wsparcia.
Australijskie Labradoodle uwielbiają wodę i różne formy zabawy. Dla właściciela oznacza to dużo śmiechu. Są to psy bardzo kontaktowe i w momencie, gdy są zbyt długo ignorowane, potrafią zwrócić na siebie uwagę.

Psy mają silny instynkt aportowania. Potrafią godzinami przynosić rzucony przedmiot. Australijskie Labradoodle potrafią złapać właściciela za rękaw. Nasz pies zazwyczaj chce nas gdzieś zaprowadzić, pokazać nam coś, bądź dać nam do zrozumienia, że już czas na jego spacer.

Wszystkie te cechy sprawiają, że Australijskie Labradoodle są doskonałymi kandydatami na członka rodziny, która szuka mądrego i oddanego czteronożnego przyjaciela.