Charakter

Idealne psy rodzinne

Labradoodle to psy bardzo przyjacielskie, rodzinne i żywotne. Są również bardzo lojalne i posłuszne. Pamiętajmy, że psy tej rasy pracują jako psy towarzysze, przewodniki, co oznacza, że uwielbiają współpracować z człowiekiem, są bardzo delikatne, jeśli chodzi o dzieci i inne zwierzęta.

Australijskie Labradoodle mają bardzo wysoki poziom intuicji. Oznacza to, że doskonale potrafią wyczuć nasz nastrój i dopasować się do niego. Może to działać również przeciwko nam, dlatego tak ważne jest poświecenie czasu na trening psa od momentu jego zakupu. Jeśli nie jesteśmy w stanie znaleźć na to czasu, należy przemyśleć, czy jest to na pewno najlepszy moment na szczeniaka.

Tresura i socjalizacja to podstawa

O Labradoodlach często można usłyszeć, że są to psy myślące. Osiągają doskonałe wyniki w treningach posłuszeństwa. Wyjątkowe w naszych psach jest to, że w jednej chwili przypominają klauna rozśmieszającego całe towarzystwo, a za chwilę zamieniają się w mądrego, rozważnego psa.

Mają doskonałe wyczucie, kiedy jest czas na zabawę, a kiedy potrzebujemy ich wsparcia.
Zazwyczaj Australijskie Labradoodle uwielbiają wodę i różne formy zabawy. Dla właściciela oznacza to kupę śmiechu. Jednak należy pamiętać, iż są to psy bardzo kontaktowe i w momencie, gdy są zbyt długo ignorowane, potrafią zwrócić na siebie uwagę.

Psy mają silny instynkt aportowania. Potrafią godzinami przynosić rzucony przedmiot, co stanowi dla każdego właściciela doskonałą zabawę. Jednak oznacza to również, że Labradoodle potrafią złapać właściciela za rękaw, co jest mylnie interpretowane jako próba gryzienia. Nasz pies zazwyczaj chce nas gdzieś zaprowadzić, pokazać nam coś, bądź dać nam do zrozumienia, że już czas na jego spacer.

Wszystkie te cechy sprawiają, że Australijskie Labradoodle są doskonałymi kandydatami na członka rodziny, która szuka mądrego i oddanego czteronożnego przyjaciela.