FAQ

 1. Szczeniak kosztuje 12500 PLN (3000 EUR) plus koszt transportu, jeśli ten jest organizowany przez nas. Pomagamy w organizacji transportu szczeniaka oraz zapewniamy niezbędne dokumenty, jeżeli pies wyjeżdża poza granicę Polski.

 2. Miłości i odpowiedniej troski. Moje szczeniaki muszą uczęszczać na zajęcia szkoleniowe, muszą być odpowiednio zsocjalizowane z ludźmi, psami i innymi zwierzętami oraz całym środowiskiem zewnętrznym. Musisz je codziennie wyprowadzać na spacer! Musisz podjąć wysiłek, tak jak ja go podjęłam , wychowując zdrowe, szczęśliwe i ułożone szczenięta, by miały zapewnioną jak najlepszą przyszłość.
  Jeśli nie zamierzasz uczęszczać na zajęcia szkoleniowe, jeśli uważasz, że kiedy pada deszcz, pies może pospacerować sam po ogrodzie, jeśli spodziewasz się, że szczeniak będzie posłuszny i przychodził do nogi , bo myślisz, że psy robią to automatycznie, bez wysiłku, jeśli chcesz mieć wymarzonego miłego posłusznego psa, nie wkładając w to wysiłku, proszę, nie kontaktuj się z nami!

 3. Australiajskie Labradoodle są psami przyjaznymi alergikom i astmatykom. Istnieją różne typy sierści: wełna i runo. Sierść typu runo i wełna raczej nie powoduje reakcji alergicznych, psy nie linieją, co również ułatwia utrzymanie czystości. Włosy, spotykane jeszcze w prostych krzyżówkach Labradora z Pudlem, podobnie jak u wszystkich ras, mogą powodować reakcje alergiczne.

 4. W Amber Labradoodles hodujemy wielopokoleniowe, prawdziwe Australijskie Labradoodle w rozmiarach miniaturowy i średni, z włosem typu faliste lub kręcone runo.

  Nasze najmniejsze suczki ważą ok. 7 kg (wys.40 cm), a największe samce 22 kg (wys. 60 cm). Większość psów ma średnio 10-16 kg / 45-55 cm.

 5. Szczenięta są wychowywane w naszym domu od urodzenia. Każdy szczeniak otrzymuje odpowiednie szczepienia do wieku. Psy są odrobaczony i mikrochipowane przed opuszczeniem domu. Szczenięta opuszczają nas dopiero po drugim szczepieniu, dzięki czemu mogą być aktywnie socjalizowane jak tylko znajdą się w nowej rodzinie.

 6. Tak, zapraszamy gości i z przyjemnością pokazujemy nasze psy zawsze po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie. Prosimy o kontakt z wyprzedzeniem. Hodowla mieści się w Gdyni.

 7. Australijskie Labradoodle to ogólnie zdrowe psy. Mogą one cierpieć na infekcje ucha. Regularne czyszczenie i kontrola od czasu do czasu pomogą temu zapobiec.
  Ważne jest, aby hodowcy wnikliwie badali swoje psy hodowlane pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych, tak by utrzymać zdrowie rasy Australian Labradoodles.

 8. Wczesna sterylizacja / kastracja jest jednym z postępów medycznych w dziedzinie weterynarii, które miały ogromny wpływ na liczbę nieplanowanych szczeniąt i kociąt wypełniających schroniska dla zwierząt. Jeżeli ktoś nie planuje zostać profesjonalnym hodowcą, nie ma powodu, by ich pies czy suczka w przyszłości zostali rodzicami.
  U większości psów zmiany hormonalne następują dopiero po szóstym miesiącu życia, dlatego nie ma różnicy czy wysterylizujemy szczeniaka w wieku 8 tygodni czy 5 miesięcy. Zabieg ten różni się głównie znieczuleniem. Psy i suki wcześnie wysterylizowane rozwijają się normalnie, a zabieg ten zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów i zmniejsza ryzyko niechcianych lub nieplanowanych szczeniąt. Jeśli masz więcej pytań / wątpliwości skontaktuj się z nami.

 9. Przy stosowaniu przez nas wczesnej sterylizacji/kastracji, nie ma dużej różnicy między naszymi szczeniakami ze względu na płeć. Wybieramy szczeniaki dla poszczególnych rodzin z uwzględnieniem ich osobowości i temperamentu. Ważne jest dla nas, aby wybrać dla Ciebie psa pasującego do Twojego stylu życia, dlatego zawsze pytamy o Twój poziom aktywności i sposób spędzania czasu.

 10. Tak, Australijskie Labradoodle to łagodna rasa, która dobrze nadaje się do bycia psem rodzinnym ... Ale małe dzieci są często nienauczone postępowania z psem oraz szacunku do niego i wymagają stałego nadzoru, dla bezpieczeństwa dziecka i psa! Zapraszamy do rozmowy z nami o Twojej sytuacji rodzinnej, a pomożemy Ci zdecydować, czy teraz jest dobry moment, aby adoptować nowego członka rodziny, czy nie.

 11. Z konsekwencją i miłością! Wszystkie Labradoodle chcą znać swoje miejsce w Twojej rodzinie i będą bardzo szczęśliwe jeżeli im pokażesz, czego od nich oczekujesz. Twój nowy szczeniak jest już na tyle duży, żeby od razu uczyć się siadać, kłaść, przychodzić kiedy go wołasz i nie skakać. Chwal i dawaj smakołyki szczeniakowi, za każdym razem, kiedy zrobi coś dobrze, ale też koryguj jego zachowanie, kiedy coś ci się nie podoba.
  Obecnie najpopularniejszą metodą szkolenia jest metoda pozytywna, która skupia się na nagrodach i pochwałach za pożądane zachowanie i ignorowaniu niepożądanego.

 12. Australijskie Labradoodle to psy o umiarkowanym poziomie aktywności. Twój Labradoodle potrzebuje spaceru raz lub dwa razy dziennie. Labradoodle lubią spacerować i wychodzić na zewnątrz, ale nie są psami o wysokim poziomie energii, z którym musi przebiec codziennie 3 km. 30 minut spaceru po okolicy w zupełności im wystarczy. Jednak jeżeli planujesz dłuższą wyprawę, chętnie będą Ci towarzyszyć.

 13. Labradoodle wymaga okazjonalnego szczotkowania i rzadkich kąpieli. Używamy odpowiedniej szczotki do tego typu sierści i szczotkujmy sierść od skóry. Włosy mogą się sfilcować przy samej skórze jeżeli przeczeszesz je powierzchownie. Australijskie Labradoodle zmieniają sierść raz w życiu, ze szczenięcej na dorosłą szatę, około 8-10 miesiąca. Zalecamy, by je wtedy obciąć dość krótko. Częste kąpiele usuną z sierści Labradoodla naturalne oleje, więc nie należy ich kąpać zbyt często. Czasem wystarczy spłukać je czystą wodą lub porządnie wyczesać. My kąpiemy nasze psy co 1-2 miesiące i zawsze po umyciu szamponem stosujemy silnie nawilżające odżywki.